Przejdź do treści

Umowa licencyjna

  Podpisywanie umów licencyjnych jest nierozerwalnie związane z działalnością twórczą, w tym zarówno twórców tradycyjnych, jak i internetowych. Umowę warto nie tylko przeczytać, ale także przeanalizować z profesjonalistą pod kątem ewentualnych ryzyk oraz korzyści.

  Dyrektywa Omnibus – opinie o produktach i usługach

   Dyrektywa Omnibus dotyczy przedsiębiorców sprzedających swoje towary lub usługi zarówno stacjonarnie, jak na odległość (online za pośrednictwem e-sklepu) i poza lokalem przedsiębiorstwa. W niektórych sytuacjach przepisy mogą dotyczyć także osoby prowadzące działalność nierejestrowaną. Obowiązki będą dotyczyły zarówno dużych podmiotów na rynku, jak i małych sklepów osiedlowych.

   Dyrektywa Omnibus – nowe obowiązki dla przedsiębiorców?

    Choć polski ustawodawca jeszcze nie wdrożył unijnej dyrektywy, warto już teraz przygotować się na nadchodzące zmiany. Warto pamiętać, że dotyczą one każdego podmiotu niezależnie od rozmiaru przedsiębiorstwa, który oferuje towary lub usługi.

    Przywożenie podróbek z wakacji

     Zanim zdecydujemy się na przywóz konkretnych pamiątek zza granicy, warto zastanowić się, czy nie zostaną one skonfiskowane na lotnisku.

     Urlop a dobra osobiste

      Co w sytuacji, gdy biuro podróży nie zapewniło turyście warunków, które obiecywał w swojej ofercie? Czy klient może powołać się na „zmarnowany urlop” i żądać naprawienia szkody?

      Jak chronić swój produkt?

       Warto zatem oprócz kwestii biznesowych przy tworzeniu produktu pomyśleć o profilaktyce prawnej i skonsultować się z adwokatem, aby przeanalizować swoją sytuację. Pozwala to oszczędzić pieniądze, czas, a przede wszystkim niepotrzebnych nerwów.

       Wakacyjne zdjęcia a prawo panoramy

        Choć wakacje to czas relaksu, warto pamiętać o pewnych ograniczeniach, które wiążą się z rozpowszechnianiem wykonanych przez nas zdjęć. Warto zwrócić uwagę, czy publikując zdjęcie w mediach społecznościowych, nie naruszamy cudzych praw autorskich czy prawa osób do wizerunku.