Przejdź do treści

Standardy Ochrony Małoletnich

  Standardy ochrony małoletnich stanowią zbiór zasad, procedur i wytycznych mających na celu zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, dobrostanu oraz wsparcia w każdym aspekcie ich życia, w szczególności które pomagają tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko w szkołach, przedszkolach… Czytaj dalej »Standardy Ochrony Małoletnich

  Umowa licencyjna

   Podpisywanie umów licencyjnych jest nierozerwalnie związane z działalnością twórczą, w tym zarówno twórców tradycyjnych, jak i internetowych. Umowę warto nie tylko przeczytać, ale także przeanalizować z profesjonalistą pod kątem ewentualnych ryzyk oraz korzyści.

   Dyrektywa Omnibus – opinie o produktach i usługach

    Dyrektywa Omnibus dotyczy przedsiębiorców sprzedających swoje towary lub usługi zarówno stacjonarnie, jak na odległość (online za pośrednictwem e-sklepu) i poza lokalem przedsiębiorstwa. W niektórych sytuacjach przepisy mogą dotyczyć także osoby prowadzące działalność nierejestrowaną. Obowiązki będą dotyczyły zarówno dużych podmiotów na rynku, jak i małych sklepów osiedlowych.

    Dyrektywa Omnibus – nowe obowiązki dla przedsiębiorców?

     Choć polski ustawodawca jeszcze nie wdrożył unijnej dyrektywy, warto już teraz przygotować się na nadchodzące zmiany. Warto pamiętać, że dotyczą one każdego podmiotu niezależnie od rozmiaru przedsiębiorstwa, który oferuje towary lub usługi.

     Przywożenie podróbek z wakacji

      Zanim zdecydujemy się na przywóz konkretnych pamiątek zza granicy, warto zastanowić się, czy nie zostaną one skonfiskowane na lotnisku.

      Urlop a dobra osobiste

       Co w sytuacji, gdy biuro podróży nie zapewniło turyście warunków, które obiecywał w swojej ofercie? Czy klient może powołać się na „zmarnowany urlop” i żądać naprawienia szkody?