Przejdź do treści

Premiera serialu Netflixa – „Otwórz oczy”

  W dniu 25 sierpnia 2021 r. swoją międzynarodową premierę miał pierwszy serial Netflix Originals wyprodukowany we Wrocławiu. „Otwórz Oczy” w reżyserii Anny Jadowskiej i Adriana Panka to adaptacja powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk pod tytułem „Druga szansa”.

  Fabuła skupia się na głównej bohaterce – Julce, która budzi się pewnego dnia w nieznanym sobie miejscu. Widz wraz z protagonistką odkrywa tajemnice ośrodka terapeutycznego Druga Szansa, w której leczeni są nastolatkowie cierpiący na amnezję. Każdy z bohaterów próbuje odzyskać swoje życie, przechodząc terapię w klinice zaburzeń pamięci. Jednak z czasem Julka zaczyna nabierać podejrzeń co do metod leczenia oraz intencji personelu ośrodka.

  W rolach głównych występują młodzi utalentowani aktorzy: Maria Wawreniuk (odtwórczyni głównej roli), Ignacy Liss, Michał Sikorski, Klaudia Koścista, Zuzanna Galewicz oraz Wojtek Dolatowski w towarzystwie Marty Nieradkiewicz i Marcina Czarnika.

  Cieszymy się bardzo z premiery „Otwórz oczy”, bo nasza kancelaria od 2019 roku wspierała prawnie producenta serialu Mediabrigade sp. z o.o. sp. k. i jego zespół w cały wymagającym procesie produkcyjnym. Kancelaria zapewniała wsparcie producentowi zarówno na wczesnym etapie przedsięwzięcia – w zakresie wnioskowania o dofinansowanie czy adaptacji książki, jak również w fazie pozyskiwania licencji na treści użyte w serialu i clearowania praw oraz postprodukcji. Możliwość obserwowania, jak wraz z przygotowywanymi kolejnymi umowami, czy to z wykonawcami, czy to na lokację, powstaje dzieło audiowizualne, dostarcza ogromnej satysfakcji.

  Produkcja serialu „Otwórz oczy” stanowiła wyzwanie również z uwagi na wybuch pandemii w trakcie trwania zdjęć. Kancelaria wspierała producenta w zakresie organizacji pracy na planie filmowym zgodnie z znowelizowanymi przepisami prawa tak, aby każdy członek ekipy mógł czuć się bezpiecznie.

  Serial został współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.