Przejdź do treści

21. MFF Nowe Horyzonty – wydarzenia branżowe

    We Wrocławiu trwa najważniejszy festiwal w Polsce 21. MFF Nowe Horyzonty, w którego ramach prezentowanych jest ponad 230 filmów. W ramach wydarzenia organizowana jest również część branżowa, tj. Polish Days, która jest świetną okazją nie tylko na promocję swoich pomysłów i projektów, czy zaplanowanie strategii filmowej oraz także spotkanie partnerów do produkcji.

    W dniu 18 sierpnia odbyły się niezwykle istotne z punktu widzenia twórców warsztaty poświęcone roli muzyki w formach audiowizualnych. Zwrócono nacisk nie tylko na wpływ muzyki na odbiór obrazu, ale także podkreślano, jak zabezpieczyć swoją produkcję pod kątem prawnym. Znalezienie idealnej piosenki to jedno, co ważniejsze jednak to uzyskać stosowne zezwolenia, licencje bądź wypełnić przesłanki instytucji dozwolonego użytku.

    Firmy No Problemo Music i Big Sync Music wprowadziły producentów i reżyserów filmowych w muzyczny świat, a celem warsztatu było „wyposażenie twórców filmowych w niezbędną wiedzę z zakresu używania muzyki w różnych dziełach audiowizualnych, wypracowanie dobrych praktyk, które pomogą bezproblemowo realizować kolejne produkcje”.

    Temat muzyki, w szczególności muzyki filmowej, jest naszej kancelarii bardzo bliski. Wspieramy zarówno producentów w pozyskiwaniu i licencjonowaniu muzyki do filmów, seriali, czy produkcji telewizyjnych, jak i kompozytorów filmowych w dobraniu adekwatnej formy współpracy z producentami. Ważnym jest, aby zadbać o kwestie prawne produkcji audiowizualnej już na początku realizacji przedsięwzięcia, aby skupić się na tworzeniu, a nie rozwiązywaniu sporów.

    Więcej informacji na stronie: www.bit.ly/warsztatyrolamuzyki