adwokat Marcin Lassota

partner

Prawnik własność intelektualna Kraków

tel.: +48 12 421 78 80

faks: +48 12 398 37 38

Adwokat, członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Krakowie. Od roku 2006 jest partnerem Kancelarii Adwokackiej Lassota i Partnerzy, kieruje jej oddziałem w Krakowie. Do jego specjalizacji należy obsługa prawna instytucji kultury i przedsiębiorców, w tym problemy z zakresu prawa autorskiego oraz nadzorowanie inwestycji budowlanych prowadzonych w wyniku udzielania zamówień publicznych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (2001).

W ramach studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim ukończył Szkołę Prawa Niemieckiego, prowadzoną we współpracy z uniwersytetami w Moguncji i Heildelbergu. Uczestniczył w licznych polsko-niemieckich seminariach prawniczych  (prawo mediów, prawo energetyczne i inne). W roku 2002 ukończył podyplomowe Studium Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego w Instytucie Wynalazczości i Ochrony Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego (obecnie Instytut Prawa Własności Intelektualnej UJ). W roku 2004 na Johannes Gutenberg Universität Mainz w Niemczech zdobył tytuł naukowy Magister Legum (LL.M.), broniąc pracy z zakresu prawa zamówień publicznych.

Doświadczenie zawodowe zdobywał, między innymi, podczas praktyki i pracy w spółce partnerskiej „Kubas, Kos – Adwokaci w Krakowie” oraz w trakcie półrocznego stażu zagranicznego w niemieckiej kancelarii Dr. Petereit & Armbrüster w Moguncji.

Języki obce:

  • niemiecki
  • angielski

Specjalizacje: